ZÁMEK SKALIČKA - SKALIČKA 15 - ZÁBŘEH NA MORAVĚ 789 01


info@zamek-skalicka.cz

ZÁMEK SKALIČKA

SKALIČKA 15

789 01 ZÁBŘEH

+420 732 400 900
     
     
  AKCE - DALŠÍ ČLENĚNÍ:
 
  PŘIPRAVUJEME
 
    ARCHIV AKCÍ - ROKY 2005 - 2009
 
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2011
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2012
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2013
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2014
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2015
   
   
   
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
ZÁMEK SKALIČKA    

Pravidelná návštěvní doba:
květen až říjen mimo prázdnin, vždy v NEDĚLI, 14.00 - 17.00 
 

    HLAVNÍ NABÍDKA: 
   REKONSTRUKCE
AKCE
 


6. října 2019 v 16.00 proběhl křest nové knihy
Aleny Crhonkové

"Příběhy cest"

Součástí prezentace knihy byla četba úryvků v podání Moniky Pekové. Kmotrem knihy je známý fotograf Jindřich Štreit. Křest hudebně doprovodil Martin Hroch.

 

O knize:

Jsou to zamyšlení nad krajinou v okolí řeky Březné, nad časy současnými i minulými, které se prolínají a nad lidmi, kteří utvářeli místo, kde žili…

Je to výpověď o tom, jak autorka vnímá místa, která zná od dětství, jsou to úvahy o věcech života a záznamy o změnách ročních i denních dob…

Autorka v údolí Drozdovské Pily prožila většinu života a kniha je tak vyjádřením jejího vztahu k tomuto místu. Text doprovázejí její ilustrace.


 

O autorovi:

 

Alena Crhonková

 

 

 

 

 

Narozená v roce 1949 v Prostějově. Část svého dětství prožila na Drozdovské Pile. Lesní údolí se jí tak stalo domovem, do kterého se pak stále vracela a dnes tam žije téměř nastálo. Je pro ni zdrojem vnímání přírodních dějů, porozumění Zemi a inspirací k výtvarné aspisovatelské činnosti.

Je absolventkou Pedagogické fakulty University Palackého v Olomouci, kombinace čeština - výtvarná výchova. Studovala u prof. Dušana Janouška, sochaře doc. Zdeňka Přikryla a malíře Ladislava Jalůvky. Na Filosofické fakultě University Palackého se pak věnovala teorii kultury. Vzdělání si rozšířila také na Filosofické fakultě University Karlovy v Praze. Dlouhá léta byla vedoucí výtvarného oboru Základní umělecké školy v Šumperku a od devadesátých let učila estetickou výchovu na Gymnáziu Záběh.

V současnosti je v důchodovém věku a žije už nastálo na Drozdovské Pile.