ZÁMEK SKALIČKA - SKALIČKA 15 - ZÁBŘEH NA MORAVĚ 789 01


info@zamek-skalicka.cz

ZÁMEK SKALIČKA

SKALIČKA 15

789 01 ZÁBŘEH

+420 732 400 900
     
     
  AKCE - DALŠÍ ČLENĚNÍ:
 
  PŘIPRAVUJEME
 
    ARCHIV AKCÍ - ROKY 2005 - 2009
 
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2011
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2012
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2013
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2014
    ARCHIV AKCÍ - ROK 2015
   
   
   
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
ZÁMEK SKALIČKA    

Pravidelná návštěvní doba:
květen až říjen mimo prázdnin, vždy v NEDĚLI, 14.00 - 17.00 
 

    HLAVNÍ NABÍDKA: 
   REKONSTRUKCE
AKCE
 


Aktuálně: každou neděli odpoledne až do začátku prázdnin v Galerii zámku Skalička výstava obrazů Nely Pairleitner a Františka Stejskala "ART 44"

Pro fotogalerii ze zahájení výstavy 18. května 2019 klikněte na . Pro bližší informace o autorech scrolujte na této stránce dolů.

 

 

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

Autoři o sobě:
Narodila jsem se 21. února 1989 v městě Šumperku a již od tří let jsem bydlela v Německu nedaleko Mnichova. Studovala jsem art-terapii na Akademii ve Vídni, kde jsem žila od svých patnácti let a nadále žiji v Rakousku.

Moje obrazy zrcadlí moji duši a vše, co ve mně se děje. Vše, co cítím, vtisknu do malířského plátna. Vždy jsem se zajímala o uměleckou terapii, a proto mé obrazy vypovídají o stavu mé duše, o tom co vidím já a co jiní nevidí. Nejčastěji maluji akrylovými barvami, používám ale také křídy a voskové pastely. Většina mých obrazů má spirituální tématiku a mé malby vznikají během meditace. Mezi má hlavní témata patří „srdeční záležitosti“ a city mého nitra. Často se také ve svých malbách pokouším překračovat vžité předsudky o morálce, vžité představy o tom, jak se má člověk chovat. Mé kresby ukazují, jak se opravdu člověk chová a jaká je skutečnost. Snažím se vyjádřit podvojnost mezi rozumem a srdcem. Mezi tím, jací bychom chtěli být, ale nesmíme, jelikož bychom nesplňovali jakousi morální povinnost, kterou od nás naše společnost někdy i pokrytecky očekává. Je hodně okamžiků, kdy můžeme z tohoto rámu vystoupit a cítit se svobodní. Tato svoboda je pro mě malování. I když mé obrazy často někoho šokují a třeba se nehodí do vašeho obývacího pokoje, přesto doufám, že se dotknou vaší duše a pohladí vaše srdce. Třeba v mých obrazech ucítíte kousíček té svobody a najdete sami sebe. Moje duše si odpočine při každém tahu štětcem a to pro mě znamená umění. Kreativita patří k nejhlavnějším věcem v mém životě, vše s ní splývá a řídí se dle ní.

Nela Pairleitner

 

 

 

 

 

 

 


 
 

František Stejskal

Narodil jsem se 2.1. 1993 v Zábřehu na Moravě. Tady jsem také vyrůstal a chodil do základní školy. Na střední školu jsem jezdil do Šumperka, kde jsem odmaturoval ze strojírenství. V Zábřehu jsem se věnoval hodně sportům a ve svých 19 letech jsem se přestěhoval do Brna za studiem VŠ, což byla však jen záminka. Na VŠ jsem byl zhruba 2 měsíce a poté jsem studium ukončil, nejsem zastáncem školského systému a měl jsem problém s vynucenou autoritou. V Brně jsem vyzkoušel mnoho zaměstnání a poté jsem se rozhodl vycestovat do Londýna, kde jsem pár měsíců bydlel a pracoval. Byl to pro mě důležitý životní moment.

Po návratu z Londýna jsem opět bydlel v Brně a hodně jsem cestoval a věnoval se malování na plátno. Malování mi otevřelo oči. Byla to pro mě zároveň meditace a potřeboval jsem nějak vstřebat přehršel všech emocí. Pomáhalo mi to začít přemýšlet jinak a být kreativní. Bylo mi úplně jedno, co si kdo o mých malbách myslel, jelikož maluji jen pro sebe.

Nyní bydlíme s přítelkyní v Rakousku, kde máme malý ateliér. Kromě malby na plátno jsem se začal věnovat I jiným technikám jako jsou vodové barvy v kombinaci s dalšími technikami na papír. Rád experimentuji a nechávám malovat spíše své podvědomí. V 90% případů začínám malovat bez jakékoliv představy, či vidiny, jak by obraz mohl vypadat. Barvy volím vždy podle nálady a tahy štětcem, či volba techniky je absolutní improvizace, která se může velmi rychle měnit. U malování většinou vůbec nepřemýšlím a nechám malovat své podvědomí. Často až po dokončení obrazu teprve začínám vidět a chápat, co mé podvědomí chtělo říci.

Rád čtu témata kvantové fyziky, spirituality, o energiích a frekvencích a tato témata se v mých obrazech často objevují.

Někdy mám třeba i konkrétní nápad, co přesně bych chtěl obrazem říci. Často to jsou například kontrasty naší vytvořené reality, hranice v životě, které si sami dáváme, materialismus a ego, které nás ničí.