ZÁMEK SKALIČKA - SKALIČKA 15 - ZÁBŘEH NA MORAVĚ 789 01


info@zamek-skalicka.cz

ZÁMEK SKALIČKA

SKALIČKA 15

789 01 ZÁBŘEH

+420 583 411 288
     
     
  AKCE- DALŠÍ ČLENĚNÍ: 
 
 
 
         Martina Riháková - Keramika
   
   
   
   
   
   


 


  
ZÁMEK SKALIČKA    

Kousíček pravdivé historie je tak vzácná věc, že si jí musíme velice vážit.
    
Thomas Jefferson
    

    HLAVNÍ NABÍDKA: 
   REKONSTRUKCE
AKCE
 


MARTINA RIHÁKOVÁ - KERAMIKA
28. května jsme za osobní účasti Martiny Rihákové z Bratislavy otevřeli výstavu její keramických děl. Komorní slavnost hudebně na housle a violu doprovodil pan Jan Adamec se svým žákem Martinem Kunertem ze ZUŠ Zábřeh. Po oficiálním otevření návštěvníci živě s autorkou diskutovali – a zřejmě se díla líbila, někteří totiž využili možnosti a jednotlivé kusy si ihned rezervovali k zakoupení. Děkujeme všem, kteří na zámek i přes deštivé počasí zavítali a přispěli zde k dobré náladě - viz. fotky z vernisáže
Po slavnostní vernisáži byla výstava zpřístupněna ještě dalších 7 neděl, celkem jí navštívilo
150 lidí a 6 exponátů našlo nového majitele. Pro připomemutí této úspěšné expozice klikněte kamkoliv na obrázek níže.

AUTORŮV KOMENTÁŘ:
Moje výrobky nejsou dokonalé, ani jsem se o to nikdy nesnažila. Nepoužívám hrnčířský kruh, a v podstatě ani formy, pokud za formy nepovažuji běžné kuchyňské nádobí, jako je např. talíř na základní tvar dílka, kamínek na vytlačení prohlubeniny, nebo kávové lžičky na spojení hran. Každé dílko je práce mých prstů, fantazie a případně "válečku na těsto". Proto nikdy není možné vytvořit dvě stejné věcičky a každý kousek je jen jeden.
Začínala jsem asi před 10 lety u svých přátel keramiků v Děvíně v dětském kroužku. Chtěla jsem si "oživit" dům a zahradu a tato motivace mě vlastně dodnes neopustila. A tak "oživuji" domy a zahrady své rodiny, svých přátel a možná i Vaše. Z této představy vychází i barevné ladění většiny mých dílek. Nevěřili byste, jak ožije obyčejný bílý plot malou oranžovou mozaikou!
Používám hrnčířskou "hobby" hlínu nejraději červenou, ale i bílou a hnědou, glazury většinou červené, oranžové a žluté, vypaluji v peci na 1.050 stupňů °C. Mám ráda i šamotovou hlínu, to jsou dílka s drsnými okraji, která vydrží i nižší venkovní teploty.
Všechny mé výrobky jsou určené na běžné používání, glazury jsou nezávadné.
Doufám, že se Vám zalíbí alespoň kousek mé výstavy.

Martina RIHÁKOVÁ, květen 2011