ZÁMEK SKALIČKA - SKALIČKA 15 - ZÁBŘEH NA MORAVĚ 789 01


info@zamek-skalicka.cz

ZÁMEK SKALIČKA

SKALIČKA 15

789 01 ZÁBŘEH

+420 583 411 288
     
     
  AKCE- DALŠÍ ČLENĚNÍ: 
 
 
 
 
Aleš Kauer - FRAGILE
   
   
   
   
   
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
ZÁMEK SKALIČKA    

Kousíček pravdivé historie je tak vzácná věc, že si jí musíme velice vážit.
    
Thomas Jefferson
    

    HLAVNÍ NABÍDKA: 
   REKONSTRUKCE
AKCE
 


VÝSTAVA KRESEB A OBJEKTŮ
ALEŠE KAUERA
FRAGILE, výstava pro Lily (10.9. - 25.9.2011)

Neobvyklá, "noční" vernisáž otevřela 10. září výstavu na zámku (pro fotogalerii klikněte na ). Atmosféra poklidné zámecké zahrady tentokrát s děním uvnitř příliš nekorespondovala - uvedení výstavy se ujal Aleš Kauer, výtvarník, básník, vydavatel a příležitostný herec, který nejprve odrecitoval text básníka Ivana Diviše, aby poté s Petrem Válkem předvedl alternativní hudební "hlukovou" produkci, která vyvrcholila zpěvem koledy - vystoupení to bylo nápadité a provokativní, které rozhodně nenechalo nikoho lhostejným.

 
 

Pro fotogalerii objektů instalace zaklikněte zde

Autorův komentář:

K vytvoření instalace FRAGILE mě vedly dva podněty. Tím prvotním bylo narození mé krásné neteře Lilye, a druhým důvodem byl návrat na „místo činu“, tedy do Zábřehu, kde jsem prvně zahořel pro barvu, tvar a rytmus. Kresby z cyklu FRAGILE jsou vždy spojeny s objektem, vzájemně k sobě hovoří a doplňují se. Proces tvoření dělila křehká hranice, nepřímá a nejasná linie, která formovala bezbřehost myšlenkového prostoru a formulovala vznik drobných dramat. Brzy jsem si uvědomil, že k zachycení křehkosti je nutný náznak destrukce, to jsem vyřešil materiálem, který je svou podstatou téměř odhmotněný, a tedy lehce zranitelný. Ulity, suché trávy, keře a kořeny jsou metaforou křehkosti, podobné svou strukturou vlásečnicím a tepnám, vlasům, vrásčité lidské kůži. Jediná použitá barva je potom krví, výtryskem života a inspirací životem.

Aleš Kauer, srpen 2011

  

Aleš Kauer


výtvarník, básník, vydavatel a iniciátor básnických večerů a performancí se podílel na řadě publikací spojených s šumperským regionem. Vydal básnické almanachy Krásný vrch a Proti pohybu korouhve, sbírku básní Střepy Petra M. Vosáhla, Zprávy tísňové Jiřího Brože, poému Jiřího Suchého - Černá vzducholoď, bibliofilie Aldebaran Pavla Petra a Ti samí chlapci (k pětasedmdesátinám Jiřího Kuběny). Několik výtvarně-básnických leporel (Slova rybích kůstek, Jinoch jitřenka vyšívaná projde tvým jablíčkem) a jiné publikace spojené s poezií a zaštítěné nakladatelstvím Adolescent. O básnících šumperského kraje pravidelně informuje v kulturních periodikách. Podrobnější informace naleznete na adrese www.kauer.cz . V současné době žije v Jihlavě.


Vydal čtyři básnické sbírky:

Aleš Kauer: Reliéf Atlantiku nesluší suchozemcům - elegie; 2007
Aleš Kauer: Atrium; 2009
Aleš Kauer: Emo Book; 2011
Aleš Kauer: Dynamika s harmonickou opojností; 2011 (výbor)