ZÁMEK SKALIČKA - SKALIČKA 15 - ZÁBŘEH NA MORAVĚ 789 01


info@zamek-skalicka.cz

ZÁMEK SKALIČKA

SKALIČKA 15

789 01 ZÁBŘEH

+420 732 400 900
     
     
  ÚVOD- DALŠÍ ČLENĚNÍ: 
 
 
 
 
  Svatby
 
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  
ZÁMEK SKALIČKA    

Kousíček pravdivé historie je tak vzácná věc, že si jí musíme velice vážit.
    
Thomas Jefferson
    

  HLAVNÍ NABÍDKA: 
  
ÚVOD
REKONSTRUKCE
 


Pořádání svateb na zámku Skalička:

Svatební obřad
Filozofie pořádání svatebních obřadů na zámku Skalička je založena na důstojném průběhu a maximálním soukromí našich hostů, což v praxi znamená, že areál je otevřen pouze a jedině pro svatebčany. V žádném případě se Vám nestane, že za rohem uvidíte turisty v šušťákových bundách anebo návštěvníky, kteří k Vám nepatří.

V jeden den uskutečňujeme nejvíce jednu svatbu. Toto pravidlo dodržujeme vždy z důvodu časové nevázanosti - svatba se tak může posunout na dřívější anebo pozdější hodinu, může se natáhnout i na celé odpoledne - závisí na Vašem přání a aktuálních okolnostech. Nikdy Vás nebudeme z areálu Skaličky vyhánět, můžete se Vy anebo Vaši hosté v areálu zámku Skalička zdržet na dobu, která Vám bude příjemná.

K dispozici je park a historické prostory zámku (viz. fotogalerie ), přičemž dle počasí lze obřad operativně přesouvat. Kapacita Galerie zámku, kde se obřady nejčastěji konají, je maximálně 70 lidí (viz.), pro menší svatby doporučujeme Hudební Sál (kapacita 20 lidí, viz. ). Cena za pronájem celého areálu pro jeden svatební obřad je paušální a činí 10.000 Kč. Pro závaznou rezervaci termínu svatby účtujeme předem zálohově 1.000,- Kč. Tato záloha je nevratná a započítává se při konečném zůčtování po obřadu. Pokud si budete přát využít služeb Zámecké kavárny, náleží Vám sleva na náš sortiment ve výši 20% oproti standardním cenám (viz. Nápojový lístek ).

Svatební hostina
Součástí svatebního obřadu bývá i malý raut, nicméně obřad na zámku Skalička nezahrnuje slavnostní oběd resp. večeři anebo party. Pokud si přejete do svatebního obřadu zahrnout i hostinu s oslavou a chcete se tak vyhnout přesunům všech svatebčanů, je možné si na zámku Skalička objednat tzv. kompletní svatbu (viz.ukázka svatby v minulosti ). Kompletní svatbu vzhledem k širokým možnostem provedení je vhodné skonzultovat s námi - jde nám především o Vaši spokojenost a nechceme slibovat nesplnitelné. Naše možnosti kuchyně a stolování pro větší počet lidí jsou uvnitř zámku omezené.

V případě slovnostního oběda anebo večeře řešíme slavnostní tabuli venku, pod stanem (viz. 2 obrázky níže) za využití externí cateringové firmy, která zabezpečí polní kuchyni a personál. Pro bujarou noční oslavu je interiér zámku nevhodný, takže taneční party se odehrává taktéž v parku. Do budoucna plánujeme vybudovat prostory pod zemí s druhým barem, který by fungoval i mimo teplé letní noci, dle Vaší chuti, až do rána. Nové prostory budou dokončeny až v roce 2014.

  

 

Další tipy a rady:

Matrika
Pokud jste si již dohodli termín svatebního obřadu s námi, je potřebné ještě kontaktovat matriku, která zabezpečí oficiální náležitosti, včetně pana oddávajícího. Pokud budete využívat služeb Městského úřadu Zábřeh, kontaktujte laskavě pani matrikářku Lenku Vlčkovou, MěÚ Zábřeh, Masarykovo náměstí 510/6, 789 01 Zábřeh, tel. 583 468 225 anebo 583 468 245, e-mail: lenka.vlckova@muzabreh.cz.

Fotograf
Na každé dobré svatbě nesmí chybět dobrý fotograf. Pokud ještě nikoho nemáte, zkuste se přesvědčit o kvalitách fotografa Martina Sittu, který má se svatbami dlouholetou praxi a pro kterého je dobrá fotografie záležitostí osobní cti. Pro ukázku jeho záběrů svateb ze zámku Skalička klikněte na . Autor sám se zabývá i uměleckou fotografií, svoji výstavu již měl i u nás, na Skaličce - pro fotogalerii se zahájení výstavy klikněte na . Pokud Vás fotografie Martina Sittu zaujaly, další informace ohledně nabízených služeb, včetně ceníku, naleznete na jeho webových stránkách - viz. . 

Pro ukázku dalších svateb, které proběhly
na zámku Skalička v minulosti, klikněte na obrázek. (Děkujeme novomanželům za poskytnutí jimi pořízených fotografií.)