Zábřežské památky očima dětí
V pátek 11. května 2012 se v zahradě zámku Skalička uskutečnila již druhá velká přehlídka obrazů malých výtvarníků ze 3. základní školy Zábřeh. Tématem letošní výstavy byly zábřežské památky, které žáci zachytili svýma očima a vlastní výtvarnou představivostí.
Výstavu zahájil ředitel 3. ZŠ Zábřeh pan Miloš Lachnit. Přítomné hosty pozdravili také starosta města Zábřeh František John a vedoucí školského odboru Tomáš Krejčí.
O vystavená díla byl mezi návštěvníky velký zájem. Výtěžek z akce byl rozdělen na dvě části — jedna byla určena pro Zoo Olomouc na podporu adoptovaného zvířete školy, druhá pak dětem ze 3. ZŠ Zábřeh na jejich další projekty.
Akce propojila dětskou tvořivost, poznávání místní historie a dobročinný rozměr.





























































